İyi Bir Ofis Koltuğunun Özellikleri Nelerdir? - İzmir Spot Depo

İşverenler ve çalışanlar ofis koltuklarına gerçekten değer veriyorlar ve bunun da iyi bir nedeni var. Her ne kadar ofis koltukları değerli olsa da birçok çalışan masalarına çok daha fazla değer veriyor. Her ikisi de cansız nesnelerdir, ancak masanın amacı bilgisayarınızı, evraklarınızı ve diğer şeyleri saklamaktır.

Ofis Koltuğunun Önemi

Bir masanın arkasındaki değer %90 estetik iken, konu sağlığınız olduğunda bir sandalyenin değeri tek kelimeyle muhteşemdir. Ergonomik sandalyeler masanızda otururken sırtınıza yardımcı olacak, hatta çalışırken bacaklarınızı, omuzlarınızı ve boynunuzu rahat ettirecektir. Uzun süre masanızda oturuyorsanız ofis koltuğunun hayatınızdaki önemi çok büyüktür.

Günde en az 8 saat, haftada 5 gün, yılda 48 hafta çalışıyorsunuz. Dolayısıyla günde en az 5 saat masanızda oturursanız yaklaşık 1.200 saati sandalyenizde oturarak geçirirsiniz. Başka bir deyişle 1200 saat, 50 gün 50 gece oturmaya eşittir.

İş yerinde, çok az bir ücret karşılığında bulabileceğiniz ekonomik sandalyelere oturabilirsiniz. Ancak sağlam yapıda üretilmiş ve 5 yıla kadar garantili olmalarına rağmen uzun süreli kullanıma uygun ergonomik değildirler.

Aşağıda iyi ofis koltuklarının size sağladığı özellikleri bulacaksınız. Ofis koltuğu almadan önce sandalyenin bu özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız.

  1. Sırt Dayanağı Ayarı

Sırt dayanağı ayarı, uzun süre oturmaktan kaynaklanan rahatsızlıkların önlenmesine ve hatta hafifletilmesine yardımcı olabilir. Sırt dayanağı ayarının özellikleri şunlardır: Sırt dayanağı yüksekliği – Bu, belinizin bel kısmına destek sağlayacak sırt dayanağı yüksekliğini bulmanızı sağlar. Sırt dayanağı eğimi – bu özellik kişinin farklı duruşları benimsemesine ve aynı zamanda alt sırt için iyi bir destek sağlamasına olanak tanır. Ayrıca özelliği dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yatay sırtlık hareketi – bu özellik eğimle aynı şey değildir. Bunun yerine yatay, yan yana hareket ederek sandalyeyi ihtiyaç duyanlar için biraz daha derin hale getirecek.

  1. Sandalye Yükseklik Ayarı

Her ofis koltuğunun yükseklik ayarı olmalıdır. Çoğu sandalyede pnömatik kol en yaygın yoldur, çünkü ofis koltuğunuzun yüksekliğini oturma pozisyonundan kolayca ayarlamanıza olanak tanır. Geçmişteki ofis koltukları, ayağınızı sandalyenin tabanına koymanızı ve ardından yüksekliği yükseltmek, hatta alçaltmak için onu etrafında ve etrafında döndürmenizi gerektiriyordu.

  1. Koltuk Paneli Özellikleri

Bir sandalyenin oturma paneli ile aşağıdaki özellikleri aramalısınız:

  1. Yuvarlatılmış kenar; Koltuk panelinin ön kısmında bulunur; bu, bacakların arkasında veya dizlerin arkasında rahatsız edici baskı oluşmasını önleyecektir.
  2. Koltuk derinliği; Dizin arkası ile sandalyenin önü arasında sıkılmış yumruk büyüklüğünde bir boşluk olmalıdır. Bacaklar için bu, uygun dolaşımın korunmasına yardımcı olacaktır.
  3. Koltuk eğimi; Bu, duruş değişiklikleri için alan sağlayacak ve aynı zamanda uylukların arkasındaki baskıyı hafifletmeye de yardımcı olacaktır.
  4. Kumaş; Nemi ve ısıyı dağıtacak dayanıklı ve geçirgen malzemeye dikkat edin.
  5. Kolçaklar Kolçak

Yaptığınız işe engel olmamalı ve size her zaman hareket alanı sağlamalıdır. Kolçaklar normalde klavye kullanımı için gerekli değildir, ancak okuma, düzenleme ve hatta masa üzerinde çalışma sırasında kullanılabilirler. Bunlara sahip olmanız gerekiyorsa yüksekliği ayarlanabilir, genişliği ayarlanabilir ve yeterli dolgulu olanları arayın.

  1. Stabilite

Mükemmel bir ofis koltuğu, uygun tekerleklere sahip beş uçlu bir tabana sahip olacaktır (sert yüzeyler için yumuşak ve yumuşak yüzeyler için sert). Dört çatallı sandalyeler daha az stabildir ve kullanıcı herhangi bir yöne eğildiğinde yanlara veya geriye doğru devrilme eğilimi gösterir.

Ofis koltuğunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için size birçok ergonomik fayda sunan bir sandalyeye ihtiyacınız var. Bu şekilde, çalışırken sandalyenizin sırtınıza ve üst gövdenize iyi bakıldığını bilerek kendinizi koruyabileceksiniz.

Konu ofise gelince hiçbir şey ofis koltuğunuz kadar önemli değildir. Sandalyenizde oturarak çok fazla zaman geçireceksiniz, bu da onu en iyisine sahip olmak isteyeceğiniz bir şey haline getiriyor.

İzmir Sem Spot mağazalarında ofis sandalyesi ihtiyaçlarınız için her zaman en iyi ve ekonomik seçenekleri bulabilirsiniz. Bize iletişim kanallarımızdan ulaştığınızda size en iyi ofis sandalye ve çalışma masaları hakkında seçenekler sunabiliriz.

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?