Aile Dostu Mobilya Nasıl Seçilir? - İzmir Spot Depo

Çocuklarınız yanınızda olduğunda hayat değişir; eviniz de öyle. Evde küçükler varken bazı şeyler kaçınılmazdır. Ailenizle kanepede vakit geçirmek veya akşam yemekleri için daha fazla alana ihtiyacınız olacak. Hangi parçaların dökülmelere ve pastel boya izlerine karşı en dayanıklı olduğunu düşünmeniz gerekir. Ve en önemlisi, ne sıklıkta temizlik yaparsanız yapın, sağlıklı miktarda dağınıklıktan memnun olmanız gerekir.

İşte iyi haber: Ebeveyn olmak, iç mekan tarzınızdan ödün vermeniz (hatta beyaz mobilyalardan vazgeçmeniz) gerektiği anlamına gelmez. Bu beş ipucuyla şekil ve işlev açısından tam yerinde, aile dostu mobilyalar bulacaksınız.

  1. Çocuklara uygun materyallerle başlayın

Aile dostu mobilyalar doğru malzemelere sahip olmakla başlar. Cam mobilyalar harika görünse de parmak izlerine ve izlere eğilimlidir, bu da onu temiz tutmayı bir kabus haline getirir. Aynı şekilde, özellikle küçük çocuğunuz varsa kadife veya keten kanepenizi bozulmamış durumda tutmak da zor olacaktır.

Favori aile dostu malzemelerimiz şunları içerir:

Dayanıklılığı sayesinde yemek masaları ve sehpalar için sert ahşap

Temizlemesi kolay kanepeler için pamuklu kumaşlar

Az bakım gerektiren ve çocuklardan ve evcil hayvanlardan kaynaklanan aşınma ve yıpranmaya dayanıklı deri

  1. Yapılandırma önemlidir

Özellikle aile dostu bir kanepe için bir başka önemli özellik mi? Mobilyalarınızın konfigürasyonu. Tüm aile üyelerinizi barındırabilmenin yanı sıra, özellikle oturma odasında herkese eğlence ve dinlenme için birden fazla seçenek sunmak istiyorsanı zdaha modüler kanape tiplerini tercih etmelisiniz.

  1. Mümkün olduğunda ek depolamayı tercih edin

Küçükleriniz olduğunda, tonlarca eşya biriktirirsiniz. Yeni oyuncaklardan kitaplardaki boyamalara, masa oyunlarına ve kıyafetlere kadar, çocuk sahibi olmanın belli miktarda karmaşayı beraberinde getirdiği inkar edilemez. Bu nedenle şık ve çocuklar için ekstra saklama alanı sunan mobilya seçeneklerini değerlendirin.

  1. Dokuları ve desenleri kucaklayın

Dokular ve desenler, dikkat çekmenin ve evinize bir miktar tasarımcı havası katmanın harika bir yolu olabilir. Ancak daha da önemlisi, bu modeller evde çocuk olmasından kaynaklanan kazara dökülmeleri veya aşınma ve yıpranmaları maskelemeye yardımcı olabilir.

Mobilya Koruması, Örtüler

Mobilyalarınızı koruyun: En üst düzeyde dikkatli olunsa bile kazalar meydana gelebilir. Parçalarınızı kumaş, deri ve ahşap mobilyalara örtüler ile korumanızı öneririz. Yıkanabilir örtüler, kazara dökülmelere, lekelere, yırtılmalara ve yırtılmalara karşı korunmaya yardımcı olacak şekilde formüle edilmiştir.

  1. Çıkarılabilir kılıflar en iyi arkadaşınızdır

Yeni bir aile dostu kanepe için alışveriş yapıyorsanız ve çıkarılabilir kılıfları olan beğendiğiniz bir kanepe bulursanız, onu satın alın. Çıkarılabilir kılıflar evin etrafındaki çocuklar için son derece kullanışlıdır. Birisi bir şey dökerse, onu yıkamaya atmak ve hemen temizlemesini sağlamak yeterince kolaydır. Ve eğer onarılamazsa, çıkarılabilir kılıfların bir diğer harika yanı da kolayca değiştirilebilmeleridir. Böylece kanepeniz tekrar satın aldığınız günkü gibi yepyeni görünecektir.

Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?